punkerss (punkerss) wrote,
punkerss
punkerss

Українська Швейцарія. с. Ковалівка

        

    Проживаючи в місті Біла Церква я безліч разів був в селі Ковалівка, але жодного разу не брав фотоапарат і не доводилось фотографувати. І ось нарешті я вирішив з’їздити. Вибрав вихідний з гарною погодою одним суботнім ранком під’їхав з дому на автостанцію, але на автобус не встиг і довелося їхати на автобусі м. Біла Церква-м.Фастів, який проїзджав через с .Ковалівка  дорога зайняла 30 хвилин. В першу чергу я вийшов і пішов попід берегом доволі таки величенького ставу який знаходиться на заході села і омиває ще село Паляниченці та село Китиці та належить до водного басейну річки Кам’янка. Безперечно це був гарний став в ньому плавали лебеді а неподалік в городах копошились індюки. Вони мали досить серйозні наміри не пропустити мене далі, але мені вдалося уникнути зустрічі з ними   
   
Пройшовши далі переді мной постала досить гарна сучасна церква Різдва Пресвятої Богородиці збудована в 1997 році за кошти агрофірми “Світанок” під керівництвом голови правління Засухи Тетяни Володимирівни, архітектор Антонюк Анатолій Євдокимович. Я дивився і помітив, що вона чимось схожа на Онуфріївську церкву у селі Липовий Свиток. Я оглядував її і помітив що зник пам’ятник Петру Могилі це був єдиний пам’ятник на Україні. З ім’ям Петра Могили пов’язані церковні та освітні реформи в 17столітті.  

    Взагалі про село можна сказати, що знаходиться в Київській області в Васильківському районі за 63км від міста Київ. Акуратне та охайне село вражає своїм центром потрапивши туди можна уявити, що знаходишся десь в західній Європі дивовижній Швейцарії, але потім помічаєш українські традиції, які тут проводяться в весільних обрядах. Так мені пощастило стати свідком хоч я розумів, потрібно швидше фотографувати цю красу бо великий натовп може завадити.
    Прогулюючись по центру тут можна побачити багато різноманітних нових споруд збудованих на західний манер це і палац культури, піцерія, гімназія, готель, салон краси та велике враження складають чудові зелені газони та озеро з лебедями та мостик через нього, гарна дорога вимощена плиткою.

     В центрі розташований готель «Лілея» це затишний новий будинок в якому є всі умови для відпочину 18 номерів, кафе-бар, сауна, тренажерний зал, масаж, гідромасаж.

            Але найбільш ексклюзивна споруда це квітковий годинник, який є справжньою прикрасою в архітектурі села, який ковальчани називають годинником вічності. Його аналоги можна зустріти  в Німеччині, та Швейцарії. Він побудований на землі, але діями механізму керує звичайна комп’ютерна програма. Заходиться годинник в центрі села саме на тому місці, де молодий коваль, засновник с. Ковалівки, — Мина Назаренко поставив свою хату і поряд кузню. Як свідчить давня легенда сталося це на початку 16 ст.

           А на сході села розташувався дубово-грабовий, сосновий ліс. В якому можна збирати гриби.

В вихідні дні в гарну погоду в центрі села Ковалівка можна побачити багато подорожуючих та взагалі людей, які приїхали відпочити від справ та провести вільний час в цьому затишному місці так, як це зробив я, але доводиться повертатись на цьому моя подорож завершується.

Підготував Маленков Ростислав ( Punkerss )


Subscribe

 • місто Біла Церква (Юр’їв)

  Зародження історії Територія Білої Ц еркви починає залюднюватися в глибоку давнину ще в епоху палеоліту і особливо…

 • КОЛОМИЯ МІСТО-ПИСАНКА

  Коломия – місто писанка Моя розповідь буде про чудове містечко з дивовижними музеями та чарівними вуличками. Небагато…

 • Азія в Україні. Бахчисарай

  Азі я в Укра їні. Бахчисарай Бахчисарай-це місто, яке знаходиться практично на південному березі Криму. Невеличке містечко з великою…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments